Ostutingimused

1. Tellimistingimuste ulatus ja kehtivus

1.1. Käesolevad tingimused (edaspidi Tellimistingimused) kehtivad Ekspert Eesti OÜ - (edaspidi Expert), registrikood 11966740, aadress Gaasi tee 5, Lehmja - internetipoes (www.expert.ee) müügil olevate kaupade ostmisel kliendi (edaspidi Klient) poolt.

1.2. Pooled juhinduvad omavahelistes suhetes Tellimistingimustest, Expert hinnakirjast ning kehtivatest Eesti Vabariigi õigusaktidest.

 

2. Lepingu jõustumine

2.1. Ostu-müügileping tellitud kaupade suhtes loetakse sõlmituks peale tellimuse esitamist Kliendi poolt ja tellimuse kinnituse saatmist Experti poolt.

2.1.1 Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile ostusumma suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu makselahenduse abil.

2.1.2 Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Expert e-poe arvelduskontole ja kui kliendile on väljastatud originaalarve.

 

3. Kauba ja teenuste hinnad

3.1. Kaupade juures olevad hinnad on eurodes ning sisaldavad käibemaksu.

3.2. Expert jätab endale õiguse teha kauba hindades korrektuure teavitades sellest koduleheküljel hindade uuendamisega. 

3.3. Puuduv hind kaubal veebipoes / 0-eurone kauba hind tuleneb veast andmebaasis ning hinna täpsustamiseks palume ühendust võtta telefoni või e-maili teel. Vastav tellimus korrigeeritakse ning kinnitus saadetakse Kliendile esimesel võimalusel.

 

4. Kaupade eest tasumise viisid

4.1. Pangalingi kaudu tasudes tuleb tellimuse vormistamisel valida nimekirjast sobiv pank (Swedbank, SEB, Danske, LHV, Krediidipank või Nordea). Peale tellimuse kinnitust suunatakse Teid otse internetipanka, kus ootab Teid eeltäidetud maksekorraldus.

4.1.1 Makstes pangalingiga tuleb pärast makse sooritamist vajutada nupule „Tagasi kaupmehe juurde”. Vastasel korral võib juhtuda, et info makse õnnestumise kohta ei jõua Experti tellimuste andmebaasi ning tellimus ei jõua täitmiseni.


4.2 Järelmaksuga tasudes

 

4.2.1 Expert järelmaksu koostööpartneriks on Inbank AS (aadress Niine 11, Tallinn, tel. 640 8080). Enne tehingu sõlmimist tuleb turvuda täpsemate järelmaksu tingimustega ning vajaduse korral konsulteerida asjatundjaga.

4.2.2 Järelmaksutaotluse vastus, kas siis positiivne või negatiivne, antakse kliendile koheselt.

4.2.3 Järelmaksu saab sõlmida ilma sissemaksuta ja koos esmase sissemaksuga. Positiivse otsuse ja Expert ostutingimustega nõustumise korral edastatakse kliendile arve esimese osamakse kohta, mille saab tasuda kohe läbi pangalingi. Seejärel edastatakse kliendile digitaalselt allkirjastamiseks järelmaksuleping. Link allkirjastamist ootava lepinguga saadetakse kliendi poolt tellimuses viidatud e-maili aadressile. Kui mingil põhjusel ei õnnestu veebipoes koheselt lepingut allkirjastada, saab seda teha ka hiljem, e-posti teel saabunud lingi vahendusel.

4.2.4 Esmane osamakse peab olema tasutud järelmaksutaotleja arveldusarvelt.

4.2.5 Digitaalseks allkirjastamiseks on vajalik ID-kaardi või mobiil-iD olemasolu. Enne allkirjastamist kontrollige oma ID-kaardi sertifikaatide kehtivust ning tarkvara uuendust arvutis. Kui süsteem annab ID-kaardi kohta jätkuvalt veateadet, leiab ID-kaardi tehnilist abi siit.

4.2.6 Expert jätab endale õiguse järelmaksutaotlusele antud positiivsest vastusest taganeda ja järelmaksulepingu sõlmimisest keelduda juhul, kui ilmneb, et Klient on esitanud valeandmed, Kliendi suhtes on algatatud likvideerimis- või pankrotimenetlus, Kliendi vastu on avatud aktiivne võlanõue või ilmneb mõni muu olulist kaalu omav asjaolu, mis teeb järelmaksulepingu sõlmimise võimatuks.

5. Kohaletoimetamine
5.1 Expert e-poe transporditeenuse osutajad on DPD kullerteenus ja Itella Smartpost pakiautomaat.

5.1.1 Kaup saadetakse DPD kulleriga Kliendi poolt valitud aadressile. Kauba ja teenuste eest peab enne kohaletoimetamist olema 100% ette tasutud pangaülekandega või sõlmitud järelmaksuleping.

5.1.2 Kaup saadetakse SmartPostiga Kliendi poolt valitud pakiterminali. Kauba ja teenuste eest peab enne kohaletoimetamist olema 100% ette tasutud pangaülekandega või sõlmitud järelmaksuleping.

5.2 Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 1-7 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumist. Erandlikel juhtumitel on Expert veebipoel õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.

6. Kauba saadavus

6.1. Kauba saadavuse info on ära toodud kaupa kirjeldavas infos. Andmeid koduleheküljel uuendatakse vastavalt võimalusele. Tulenevalt ajalisest viivitusest ning võimalikest ebatäpsustest andmebaasi ja Experti tegeliku laoseisu ja tarnijate laoseisu vahel ei saa Expert garanteerida kauba saadavust. Taoliste olukordade ilmnemisel teavitab Expert koheselt Klienti ning tellimuse edasine täitmine lepitakse kokku vastavalt Kliendi soovidele ja Experti võimalustele.

 

7. Kliendi taganemisõigus

7.1. Kliendil on õigus taganeda Experti veebipoe tellimuse alusel sõlmitud ostu-müügilepingust 14 päeva jooksul alates tellitud kauba üleandmisest kliendile.

7.2. 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes. Tagastatav kaup ei tohi olla kasutatud ja peab olema kõigi markeeringutega ning originaalpakendis.

7.3 Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus ning saata see e-posti aadressile e-pood@expert.ee, hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

7.4 Ostetud kaupa ei saa tagastada kui tellitud toode on eritellimus, mis on täidetud arvestades tellija isiklikke vajadusi või tellija poolt esitatud tingimuste kohaselt.

7.5 Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule.

7.6 Expert e-pood tagastab Tellijale lepingust taganemisel kauba eest tasutud summa esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul lepingust taganemisest alates Tellija poolt osutatud pangaarvele (kaup peab olema tagastatud või klient peab tõendama, et tagastatav kaup on teele pandud).

 

 

8. Experti taganemisõigus

8.1 Expert e-poel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind e-poes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.


8.2 Expert e-poel on õigus tellimuse alusel sõlmitud ostu-müügilepingust taganeda, kui Klient ei ole arvel näidatud aja jooksul arvet tasunud või kui Expertis vastava kauba varud on otsas.


8. Pretensioonide esitamise õigus

8.1. Toodetele kehtib pretensioonide esitamise tähtaeg seaduses (VÕS) ettenähtud korras.

8.2. Pretensioonide esitamise tähtaeg kehtib ainult koos ostuarvega.

8.3. Pretensioonide esitamise tähtaeg ei kehti juhul, kui kauba puudus on tingitud toote valest kasutamisest, hooldusjuhendi või kasutusjuhendi eiramisest või toote kulumisest.

 

9. Omandireservatsioon

9.1. Kuni kauba hinna täieliku tasumiseni on kaup Experti omand.

 

10. Isikuandmete kogumine ja kasutamine

10.1. Expert kasutab Kliendi poolt sisestatud isikuandmeid (sh. nimi, telefoninumber, aadress, e-posti aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks.

Expert edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõttele selleks, et kaup kohale toimetada.

10.2. Expert kasutab Kliendi kontaktandmeid reklaami ja muu informatsiooni edastamiseks Kliendile ainult juhul, kui Klient on sellest teadlik ja andnud loa endale rekaami edastada.

10.3 Kliendil on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

 

11. Tellimistingimuste ja hinnakirja muudatused

11.1. Expertil on õigus käesolevaid tingimusi ja hinnakirju muuta ning täiendada.

11.2. Tingimuste ja hinnakirja muudatustest ja täiendustest teatatakse internetilehekülje www.expert.ee ning tingimuste ja hinnakirja muudatused ja täiendused jõustuvad vastava muudatuse või täienduse avaldamise hetkest.

11.3. Kui tellimus on esitatud enne tingimuste ja hinnakirja muudatusi, siis kohaldatakse Kliendile tellimuse esitamise ajal kehtinud tingimusi ja hinnakirja.

 

12. Järelvalveasutus ja vaidlused

12.1. Tellimistingimuste alusel sõlmitud lepingute üle on järelvalvepädevus Tarbijakaitseameti juures tegutseval tarbijavaidluste komisjonil. Täiendatavat infot saab tarbijakaitse komisjoni nõuandetelefonilt 1330 või 6 201 707.

12.2. Kliendil on õigus esitada kaebus Tarbijakaebuste komisjonile või Euroopa Liidu internetipõhise vaidluste lahendamise platvormi ehk ODR-platvormi kaudu aadressil http://ec.europa.eu/odr.

 

13. Lõppsätted

13.1. Käesolevatele tellimistingimustele ning ostu-müügilepingutele kohaldatakse Eesti Vabariigi õigust.

13.2. Kui tellimistingimuste mõni säte on tühine, ei mõjuta see ülejäänud osas tellimistingimuste ega ostu-müügilepingu kehtivust. Tühine säte asendatakse seaduspärase sättega, mis on tühisele sättele õiguslikult ja majanduslikult kõige lähedasem.

 

Peale ostu-müügilepingu sõlmimist jäävad tellimistingimused kättesaadavaks aadressil http://www.expert.ee