Klienditugi

Müügitugi ja info  E-P   +3726508783 epood@expert.ee 

 

Miks muretseda oma koju Soundbar

13.09.2017
Miks muretseda oma koju Soundbar

Milles on probleem kui isegi uus teler ei ole kõige parema heliga? Pole vaja muretseda ja kindlasti pole tegu halva teleri valikuga. Telerid on lihtsalt läinud aastatega õhemaks ja see jätab arendajatele aina vähem ruumi korraliku helisüsteemi mahutamiseks. Õnneks ei ole lahendus keeruline, pole vaja mitmeid kõlareid ja meetreid juhtmeid, piisab vaid ühest soundbarist.

 

 

Mis on soundbar? 

Soundbar (ehk maakeeli heliriba) on kompaktne kõlaritesüsteem, mis on mõeldud teleri ette või alla paigutamiseks. Soundbare leidub erinevat stiili ja paljudes formaatides ning erinevate võimalustega, nagu faux surround, real surround, HDMI sisendid, erinevad helisisendid, USB pordid, Bluetooth tugi, basskõlarid ja palju muud. Hinnaskaala ulatub sajast kuni mõne tuhande euroni.

Head ja vead

Head

  • Lihtne seadistada ja ühendada
  • Minimaalselt juhtmeid
  • Kaasaegne disain
  • Ideaalne väiksematesse ja keskmistesse korteritele
  • Suurepärane virtuaalne heli, mis tekitab täieliku surround soundi tunde.

Vead

  • Mõne mudeli puhul on soovitatav juurde osta ka basskõlar, et kätte saada ka kõige madalamad helid.
  • Soundbari paigutus tekitab toas vaid ühe kindla koha, kus on võimalik saada parim heliline elamus.
  • Ei tekita täielikku surround soundi efekti, eriti just suuremates ruumides.

Võrdlus kodukino süsteemiga

Parim teleri vaatamiseks – soundbar.

Tavalised teleseriaalid ja filmid on enamasti lindistatud stereoheliga, mis tähendab, et heli jaguneb vaid kahe kanali vahel. Selline vaatamine ei võta paljude kõlaritega kodukino süsteemist kõike välja, seega kui pole plaanis näiteks kõrge definitsiooniga Blu-ray filme vaadata, piisab parima kvaliteedi nautimiseks ka tunduvamalt odavamast ja lihtsamast variandist soundbari näol. See ei tähenda loomulikult, et tõsised filmifännid kvaliteedis pettuma 

peaks, parimad soundbarid ei jää nõrgaks ka märulifilmide vaatamisel. Erinevad testid on näidanud, et soundbarid saavutavad stereokvaliteeti mängides kodukino süsteemidest paremad tulemused. Lisaks sellele on soundbarid odavamad, võtavad vähem ruumi ega vaja juhtmete vedamist, lihtsalt ühenda teler soundbariga HDMI, optilise või ARC pordi kaudu ja valmis!

Parim filmifanaatikutele – kodukino süsteem.

Enamus Blu-ray filme on salvestatud mitme-kanali formaadis, nagu Dolby Digital, mis tähendab surround soundi. Mängides Blu-ray filme läbi 5.1 kodukino süsteemi, kogeb vaataja heli nagu kinos, koos igast nurgast kostuvate heliefektidega. Mõned soundbarid küll väidavad, et suudavad pakkuda sama kvaliteetset surround soundi, kuid erinevad testid näitavad, et korralikule kodukino süsteemile nad siiski vastu ei saa. Kui filmisõber soovib aga lihtsat, kuid samas suurepärase kvaliteediga helisüsteemi telerist saadete ja filmide vaatamiseks, piisab suure tõenäosusega soundbarist.

Milline on hea Soundbar?

Suurepärane heli kvaliteet

Hea soundbar pakub kuulajale võimast tasakaalustatud stereoheli, mis parandab isegi parimate telerite originaalset heli tunduvalt. Heli on rikkam, sügavam, rohkemate detailidega ja selgemate dialoogidega. Mõned soundbarid pakuvad lausa erinevaid seadistusi, andes võimaluse valida ideaalne keskkond filmide, mängude või muusika jaoks.

Hea ühilduvus

Soundbariga saab ühendada lisaks oma telerile ka muud kodutehnikat, nagu DVD mängijaid, mängukonsoole ja muud. Et elu oleks lihtsam ja juhtmeid pidevalt ümber vahetama ei peaks, veendu enne ostu kindlasti, et valitaval soundbaril oleks piisavalt võimalusi kõikide vajalike ühenduste jaoks.

Lihtne seadistada ja kasutada

Mõned soundbarid tulevad koos erinevate kaablitega, teised mitte, seda maksab kindlasti kontrollida. Paljusid soundbare juhtida telekapuldi kaudu, see võimalus eeldab, et soundbari ja teleri vahel on õiged ühendused olemas.Eriti mugav on Bluetooth-ühendus, võta vaid nutiseade välja, vajuta soundbaril või puldil nuppu ühendamiseks ja valmis! Heli, mis enne vaikselt vaid telefonist kostus, kõlab juba võimsalt läbi kõlarite. 

Mida veel silmas pidada?

Kas juurde on vaja soetada ka väline bassikõlar

Enamikul soundbaridel on sisse ehitatud basskõlarid, et pakkuda paremaid madalaid toone – need võivad olla nii sisesed kui välised. Mõlemat tüüpibasskõlaritest on võimalik saada silmapaistvat kvaliteeti, nii et suurel määral on tegemist isiklike eelistusega. Välise basskõlariga soundbari puhul tuleb arvestada lisaruumiga. Mõned neist on juhtmetega, mõned juhtmevabad, kuid üldiselt soovitame basskõlari jätta siiski ülejäänud komplektile võimalikult lähedale.

 

 

 

 

 

 

 

Kas seinale paigutamine on vajalik?

Ei. Soundbarid võivad ilma mingisuguse probleemita seista tasasel pinnal, näiteks teleri ees laual või lähedal riiulil. Kui soovi on, saab paljud soundbarid ka seinale kinnitada.

Kokkuvõtteks võib öelda, et soundbarid on oma hinda igati väärt, pakkudes kvaliteetset kogemust maksimaalse mugavusega. Kui oled mõelnud oma elutoa helisüsteemi uuendusele, kuid siiani on see tundunud liiga kulukas või tülikas, on soundbar ideaalne alternatiiv.

Experti valikus on Samsungi, Philipsi, LG ja Panasonicu soundbarid, vaata meie e-poest ja kauplustest.