Klienditugi

Müügitugi ja info  E-P   +3726508783 epood@expert.ee 

 

Kuidas valida printerit?

05.04.2018
Kuidas valida printerit?

Kuigi järjest enam tekstide-fotodega seotud tegevusi on varasemast ekraanipõhisemad, on jätkuvalt kasulik ja vajalik aeg-ajalt materjale printida, seda enam, et printimisvõimalused on käsikäes tehnoloogiaga oluliselt arenenud. Lisaks printeri põhifunktsionaalsustele on veel ridamisi omadusi, mida printerit valides silmas pidada.

Valik on kõike muud kui mustvalge

Turul on saadaval lai valik erinevaid printereid, alates lihtsamatest ning odavamatest tindiprinteritest kuni 3D printeriteni, mis võimaldavad olla juba väga loomingulised ja printida välja erinevates mõõtmetes 3D esemeid näiteks niklisulamist või süsinikfiibrist. Sinna vahele jäävad veel mitmekülgsed laserprinterid – nii mustvalged kui värvilised – ja spetsiaalsed fotoprinterid.

Tindi- või laserprinter?

Endale koju printerit valides on kõige olulisem välja selgitada, mis vajadusi peab printer katma. Kui inimene teab, et enamasti on vaja printida mustvalget teksti, on kõige sobivam valik laserprinter. Kui tuleb ette ka värvilist printimist või teksti skaneerimist, tuleks vaadata multifunktsionaalsemate tindi- või laserprinterite poole, millel on ka skänneri ja koopiamasina omadused.

Hinna kujundab funktsionaalsus

Printeri hinda mõjutavad mitmed tegurid, kuid ennekõike sõltub hind sellest, kas tegu on tindi- või laserprinteriga, ning tehnoloogiast, mida printimiseks kasutatakse. Hinna poolest soodsamad on printerid, mis võimaldavad trükkida mustvalget teksti, kallimaks osutuvad juba värviprinterid.

Printeri hind kujuneb paljuski ka toote funktsionaalsuste põhjal. WiFi ühendus, võimalus printida otse telefonist, mälukaardilt või andmepilvest, printimise kiirus – kõik need funktsionaalsused mõjutavad printeri hinda. Kõige rohkem ostetakse endiselt aga mustvalge teksti printimiseks mõeldud printereid, kuid populaarselt ei jää palju maha ka multifunktsionaalsed printerid.

Hoolda printerit spetsialisti juures

Lisaks printeri ostukulule tuleks arvestada ka tindi või tooneri maksumusega. Lisakulutused sõltuvad eelkõige kasutamise sagedusest ja sellest, kas kasutatakse tavalist paberit või kallimat fotopaberit. Esimene tint või tooner, mis printeriga kaasas on, pole kunagi 100% täis, mistõttu see tühjeneb kiiremini kui uus täide – seega on ka see kulu, mis printeri ostuga kaasneb. Kui aga printer kord aastas spetsialisti juurde korralisse hooldusesse viia, siis töötab printer laitmatult aastaid.