Klienditugi

Müügitugi ja info  E-P   +3726508783 epood@expert.ee 

 

Mille järgi valida veekeetjat?

05.04.2018
Mille järgi valida veekeetjat?

Kuigi ka veekeedu spiraal on toimiv lahendus vee soojendamiseks, on tänapäeval veekeetjaid, mis võimaldavad reguleerida temperatuuri ja tuua esile erinevate teede parimad omadused. Milliseid funktsionaalsusi tuleks silmas pidada veekeetjat valides? 

Temperatuuri valik

Veekeetjat valides tuleks esmalt endale selgeks teha, mis otstarbeks seadet eelkõige kasutatakse. Kui keetja läheb sageli käiku just teed juues, siis tuleks eelistada temperatuuriseadistusega mudeleid, mis võimaldavad valida vee temperatuuri. Näiteks vajavad rohelised ja valged teed õrnemat vett kui must ja punane tee, mistõttu ongi erinevatel mudelitel kuni kuus temperatuuri, mille vahel seadistust valida.

Eemaldatav katlakivifilter

Teesõpradele on oluline ka vee puhtus, mis mõjutab tee maitset. Kannude puhastamine ja vee puhtuse säilitamine on muutunud äärmiselt lihtsaks, sest nii mõnelgi mudelil on olemas eemaldatav katlakivifilter. Sellegipoolest tuleb kannu puhastada ja seda eriti juhul, kui kuumutatav vesi on kare – nimelt määrab vee karedus selle, kui kergesti katlakivi masinasse tekib. Regulaarne katlakivi puhastamine tagab veekeetja pikaealisuse, sest eemaldamata katlakivi takistab ka vee kuumenemist, mis omakorda mõjub masina funktsioneerimisele. Katlakivi täis veekeetjaga ei ole paraku abi ka garantiist.

Temperatuur säilitamine

Lisaks puhtale ja õigel temperatuuril soojendatud veele võiks mõelda ka sellele, et veekeetja seda temperatuuri säilitaks – nii ei pea vett koguaeg uuesti keema panema. Tihti lülitatakse seade sisse ja kuigi vee kuumus säilitatakse paari minutiga, võib seade siiski ununeda. Uuemad veekeetjad säilitavad sobivat temperatuuri kuni pool tundi ja seda ka suuremas koguses.

Kui vana hea keeduspiraal võimaldab korraga keeta vaid pool liitrit vett ja seda ostetakse rohkem suve alguses maakodudesse ja suvilatesse, siis veekeedukannu puhul on võimalik vajadusel valmistada korraga kuni ligi kaks liitrit kuuma vett. Valikus on mudeleid, mis mahutavad 1,25–1,75 liitrit vett.

Hind sõltub disainist

Funktsionaalsuste rohkus ning toote materjal koos kannu disainiga kujundavad ka veekeetja hinna, mistõttu ongi võimalik poeriiulitelt leida veekeetjaid, mille hinnad on vahemikus 9–100+ eurot.
Kui kann on tehtud plastikust, siis on ta hinnaklass soodsam. Roostevabast terasest veekannud on aga kallimad ning vastavad disaini poolest nõudlikumale maitsele. Üha enam ostetakse kallima hinnaga bränditooteid, mille eluiga on pikem.