Klienditugi

Müügitugi ja info  E-P   +3726508783 epood@expert.ee 

 

Pesukuivatite uus tulemine

13.09.2017
Pesukuivatite uus tulemine

Juba ammu ei ole pesukuivatid lärmakad ja riideid lõhkuvad metallkastid. Tänapäeval on tegemist mahukate ja vaiksete energiasäästlike masinatega, mis on täis nutikaid süsteeme ning kuivatite silmapaistev disain lubab neid uhkelt eksponeerida. Seega on paras aeg vana masina välja vahetamiseks või esimese kuivati ostmiseks.

 Miks on pesukuivati hea?

Kortermajades on kaheks peamiseks küsimuseks pesu kuivatamise puhul mugavus ja turvalisus. Kuigi suuremate korterite omanikel on võimalus riputada riideid tuppa kuivama, tekitab see toas ülearust niiskust, võtab ruumi ning kuivamine on ebaühtlane. Kui ei ole võimalust või soovi pesu korteris kuivatada, siis leitakse teisi lahendusi, nagu välja pesunöörile või rõdule riputamine. Sellise tegevusega kaasnevad oma riskid – pesu ei ole turvaliselt hoitud ei ilmastiku ega võõraste eest, määrdumisoht on suur ja kunagi ei tea, kas kõik jääb alles. Päikesepaistelise ilmaga võib pesu küll õues kiiresti kuivada, kuid samas kahjustab päike olulisel määral kangast ja selle värvi.
Eramajade puhul on pesupesijatel üldjoontes samad probleemid. Abiruumides on küll võimalik pesu mugavamalt kuivatada, aga siiski võivad siseruumis riided jääda rõskeks. Allergiad on paljuski põhjustatud meie ümber lenduvatest osakestest ja neid vähendab kuivati võrreldes olmeruumides kuivatamisega päris oluliselt.
Arvestada tasub ka meie põhjamaise ja sademeterohke ilmaga. Pesukuivati puhul ei pea enam kunagi muretsema, milline ilm on õues - tulemus on alati värske, kuiv ja parajalt soe.

Kuidas see ära mahub?

Kui ruumipuudus kummitab, on lahenduseks mudelid, kus on koos nii pesumasin kui ka kuivati. Selliste mudelite hinnad on küll tavaliste kuivatite hindadest kõrgemad, kuid kui kompaktsus on oluline, saab pesumasin-kuivateid soetada soodsamalt, kui neid eraldi ostes.

Tihti tehakse ruumipuuduse suhtes ka ennatlike järeldusi, mõtlemata läbi kõiki võimalusi, kuhu uus masin mahtuda võiks. Üks võimalustest on eestlaetava pesumasina puhul asetada kuivati selle peale, nii moodustavad need ühtse komplekti. Tänapäevased kena disainiga kuivatid võib vabalt paigutada vannitoa asemel ka näiteks kööki.

Mille järgi valida?

Valiku puhul mängivad peamist rolli hind, suurus, funktsionaalsus, energiaklass ja garantii.
Kogenud kuivatikasutajate sõnul ei tasu osta kõige odavamat masinat. Kuivatid energiaklassiga A+++ on üldjuhul üpris kallid, kuid kvaliteetset B-klassi või madalama A-klassi kuivatit saab keskmise sissetulekuga perekond endale kindlasti lubada.
Pesukuivatite energiakulu on sarnane külmkapi ja pesumasinaga. Kaasaegsed masinad on üsnagi energiasäästlikud. Näiteks uus soojuspumbaga kuivati oskab määrata pesu niiskust ja valida sobiva kuivatusaja, kogub kokku kondensvee ja pumpab selle kanalisatsiooni, kui masin on sellega ühendatud. Kui pesu on piisavalt kuiv, lõpetab kuivati töö ja lülitab end välja.
Mida energiasäästlikum kuivati, seda kõrgem ka enamasti hind – see paneb ostjad valiku ette, kas nad soovivad investeerida energiasäästlikumasse pesukuivatisse rohkem raha, mis ennast elektri kokkuhoiu arvelt aastatega tagasi teenib või mitte.
Valides kuivatit mõnda eluruumi, soovitame arvestada mürataset ja näiteks valida mudel, millel on võimalik vaigistada toimingute lõpusignaal.
Kõrgema hinnaklassi kuivatid pakuvad ohtralt erinevaid programme. Tihti on võimalik sarnaseid tulemusi saada ka keskmise hinnaklassi masinate puhul. Tavaliselt piisab täiesti soojuse regulaatorist, taimerist, automaat-kuivatusest ja paarist erineva kangatüübi valikuvõimalusest. Puutetundlikud ekraanid ja kaugjuhtimisseaded on küll muljetavaldavad, kuid reaalse tulemuse poolest paremad ei pruugi olla.

Kuivatite maht on suurenenud koos pesumasinatega. Paljud tootjad iseloomustavad pesukuivatite mahte terminitega nagu extra large, super, super plus. Enamus täis-suuruses kuivateid suudavad endasse mahutada tavalise pesukorra koguse. Silmas maksab pidada, et sensoritega kuivatid on mõeldud täislaadungite jaoks. Kui paned kuivatisse vaid paar eset, võib kuivati lõpetada enneaegselt töö, sest sensor ei tuvasta piisavalt tihti ringlevaid esemeid.
Paljud testid on näidanud, et niiskussensoriga kuivatid tuvastavad kiiremini, millal pesu on kuiv. See omakorda tähendab, et nad ei kuumuta pesu ülearuselt, mis on kangale hea. Ühtlasi tähendab varasem väljalülitumine ka väiksemat energiakulu. Sensoritega mudelite valik on suur, sinna hulka kuuluvad ka mõned madalama hinnaklassi kuivatid