Ostukorvi ei ole tooteid lisatud.

Tellimistingimused

1. Tellimistingimuste ulatus ja kehtivus

1.1. Käesolevad tingimused (edaspidi Tellimistingimused) kehtivad Expert Eesti OÜ (edaspidi Expert), registrikood 10090323, aadress Mustamäe tee 16, Tallinn; internetipoes (www.expert.ee) müügil olevate kaupade ostmisel kliendi (edaspidi Klient) poolt.

1.2. Pooled juhinduvad omavahelistes suhetes Tellimistingimustest, Expert hinnakirjast ning kehtivatest Eesti Vabariigi õigusaktidest.

2. Lepingu jõustumine

2.1. Ostu-müügileping tellitud kaupade suhtes loetakse sõlmituks peale tellimuse esitamist Kliendi poolt ja tellimuse kinnituse saatmist Experti poolt. 

2.1.1 Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu makselahenduse abil.

2.1.2 Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Expert e-poe arvelduskontole ja kui kliendile on väljastatud originaalarve.

3. Kauba ja teenuste hinnad, tootepildid

3.1. Kaupade juures olevad hinnad on eurodes ning sisaldavad käibemaksu.

3.2. Expert jätab endale õiguse teha kauba hindades korrektuure teavitades sellest koduleheküljel hindade uuendamisega. 

3.3. Hinna puudumisel või 0 eurose hinnaga kaupade (või kui täpne kauba hind andmebaasis puudub) hinna täpsustamiseks palume ühendust võtta telefoni või e-maili teel. Vastav tellimus korrigeeritakse ning kinnitus saadetakse Kliendile esimesel võimalusel.

3.4. Kodulehel esitletavad tootepildid on üksnes illustratiivse tähendusega ja ei pruugi alati olla täielikus vastavuses tootega. Expert ei garanteeri kaupade täpset vastavust piltidel kujutatule.

4. Kaupade eest tasumise viisid

4.1. Pangalingi kaudu tasudes tuleb tellimuse vormistamisel valida nimekirjast sobiv pank (Swedbank, SEB, LHV, Coop Pank või Nordea). Peale tellimuse kinnitust suunatakse Teid otse internetipanka, kus ootab Teid eeltäidetud maksekorraldus.

4.1.1 Makstes pangalingiga vajutage kindlasti peale makse sooritamist nuppu „Tagasi kaupmehe juurde”. Vastasel korral võib juhtuda, et info makse õnnestumise kohta ei jõua meieni ning Teie tellimuse täitmine viibib.

4.2 Järelmaksuga tasudes

4.2.1 Expert järelmaksu koostööpartneriteks on Inbank AS (aadress Niine 11, Tallinn, tel. 640 8080), Telia Eesti AS (aadress Mustamäe tee 3, Tallinn, tel. 123), Holm Bank AS (aadress Posti 30, Haapsalu, tel. 675 5055), ESTO AS  (reg.kood 14180709); aadress Tornimäe 2, Tallinn,15010, tel. (+372) 5809 1102

Enne tehingu sõlmimist tutvu täpsemate järelmaksu tingimustega ning vajaduse korral konsulteeri asjatundjaga.

4.2.2 Järelmaksutaotluse vastus, kas siis positiivne või negatiivne, antakse kliendile koheselt.

4.2.3 Järelmaksu saab sõlmida ilma sissemaksuta ja koos esmase sissemaksuga. Positiivse otsuse ja Expert ostutingimustega nõustumise korral edastame Teile arve esimese osamakse kohta, mille saate tasuda kohe läbi pangalingi ning peale seda edastame Teile Lepingu digitaalselt allkirjastamiseks. Link allkirjastamist ootava lepinguga saadetakse Teie poolt määratud e-maili aadressile, kui mingil põhjusel ei õnnestu veebipoes koheselt lepingut allkirjastada, saate seda teha ka pärast läbi e-maili lingi.

4.2.4 Esmane osamakse peab oleme tasutud järelmaksutaotleja arveldusarvelt.

4.2.5 Digitaalseks allkirjastamiseks on vajalik ID-kaardi või mobiil-iD olemasolu. Enne allkirjastamist kontrollige oma ID-kaardi sertifikaatide kehtivust ning tarkvara uuendust arvutis. Kui endiselt annab süsteem ID-kaardi kohta veateadet, siis otsi lahendust SIIT

4.2.6 Expert jätab endale õiguse järelmaksutaotlusele antud positiivsest vastusest taganeda ja järelmaksulepingu sõlmimisest keelduda juhul, kui ilmneb, et Klient on esitanud valeandmed, kliendi suhtes on algatatud likvideerimis- või pankrotimenetlus, kliendi vastu on avatud aktiivne võlanõue või ilmneb mõni muu olulist omav asjaolu, mis teeb järelmaksulepingu sõlmimise võimatuks.

5. Kohaletoimetamine

5.1 Expert e-poe transpordi pakkujad on Omniva, DPD, Itella ja Venipak ning Experti koostööpartnerite kullerteenused. Kliendil on ka võimalik kaubale ise järele tulla endale sobivasse kauplusse. 

5.1.1 Kaup saadetakse Kliendi poolt valitud aadressile või kauplusesse. Klient saab kauba saabumisel kauplusesse sellekohase teavituse. Kauba ja teenuste eest tasutakse 100% ette pangaülekandega või järelmaksulepingu sõlmimisega.

5.1.1.1 Partnerite kullerveoga saadetud tooted tuuakse kliendile maja ette. Kauba ja teenuste eest tasutakse 100% ette pangaülekandega või järelmaksulepingu sõlmimisega.. 

5.1.2 Kaup saadetakse Omniva, SmartPosti või DPD Pickup teenusega Kliendi poolt valitud pakiterminali. Klient peab kauba pakiautomaati jõudmisel pakil järel käima 7 päeva jooksul. Kauba ja teenuste eest tasutakse 100% ette pangaülekandega või järelmaksulepingu sõlmimisega. 

5.2 Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 1-5 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumist. Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.

5.2.1 Tavapraktikas laos oleva toote tarneaeg on 1-3 tööpäeva. Muul juhul on tarneaeg kuni 10 tööpäeva.

6. Kauba saadavus

6.1. Kauba saadavuse info on ära toodud kaupa kirjeldavas infos. Andmeid koduleheküljel uuendatakse vastavalt võimalusele ning tulenevalt ajalisest viivitusest ning võimalikest ebatäpsustest andmebaasi ja tegeliku Experti laoseisu ja tarnijate laoseisu vahel ei saa Expert garanteerida kauba saadavust. Taoliste olukordade ilmnemisel teavitab Expert koheselt Klienti ning tellimuse edasine täitmine lepitakse kokku vastavalt Kliendi soovidele ja Experti võimalustele.

7. Kliendi taganemisõigus

7.1. Kliendil on õigus taganeda Experti veebipoe tellimuse alusel sõlmitud ostu-müügilepingust 14 päeva jooksul alates tellitud kauba üleandmisest kliendile.

7.2. 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes. Tagastatav kaup ei tohi olla kasutatud ja peab olema kõigi markeeringutega ning originaalpakendis.

7.3 Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus ning saata see e-posti aadressile e-pood@expert.ee, hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

7.4 Ostetud kaupa ei saa tagastada, kui tellitud toode on eritellimus, mis on täidetud tellija erisoovi alusel või tellija poolt esitatud tingimuste kohaselt.

7.5 Hügieenipõhjustel ei saa tagastada kõrvaklappe ega kehahooldusvahendeid.

7.6 Ostetud kauba tagastamine pakiautomaati maksab 2,99 eurot. SmartPosti/Omniva pakiautomaati saab tagastada vastuvõtmiskoodiga, mis on kliendile saadetud e-mailile või mobiilile. Kauba tagastamine kauplusesse on TASUTA. Kulleriga saadetud kauba tagastamine on tasuline. Väikese paki tagastus maksab 10,90 eurot ja suure saadetise - nt. nagu pesumasin - tagastamine maksab 19,90 eurot. Täpsema info tagastamise kohta saab e-pood@expert.ee. Kauba tagastamise soovist palume teavitada e-poodi.

7.7 Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv kaup ei vasta tellitule.

7.8 Expert e-pood tagastab Tellijale lepingust taganemisel kauba eest tasutud summa esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul lepingust taganemisest alates Tellija poolt osutatud pangaarvele (kaup peab olema tagastatud või klient peab tõendama, et tagastatav kaup on teele pandud). Tagastamisele kuuluv summa tasaarveldatakse kattuvas ulatuses Tellija poolt tasumisele kuuluva kauba tagastamise tasuga, mille Expert e-pood on Tellija eest tasunud.

8. Experti taganemisõigus

8.1 Expert e-poel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind e-poes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

8.2 Expert e-poel on õigus tellimuse alusel sõlmitud ostu-müügilepingust taganeda, kui Klient ei ole arvel näidatud aja jooksul arvet tasunud või kui Expertis vastava kauba varud on otsas.

9. Pretensioonide esitamise õigus

9.1. Toodetele kehtib pretensioonide esitamise tähtaeg seaduses (VÕS) ettenähtud korras.

9.2. Pretensioonide esitamise tähtaeg kehtib ainult koos ostuarvega.

9.3. Pretensioonide esitamise tähtaeg ei kehti juhul, kui kauba puudus on tingitud toote valest kasutamisest, hooldusjuhendi või kasutusjuhendi eiramisest või toote kulumisest.

10. Omandireservatsioon

10.1. Kuni kauba hinna täieliku tasumiseni on kaup Experti omand.

11. Isikuandmete kogumine ja kasutamine

11.1. Expert kasutab Kliendi poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-mailiaadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks.

Expert edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

11.2. Expert kasutab Kliendi kontaktandmeid reklaami ja muu informatsiooni edastamiseks Kliendile ainult juhul, kui Klient on sellest teadlik ja andnud loa endale reklaami edastada.

11.3 Kliendil on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

12. Tellimistingimuste ja hinnakirja muudatused

12.1. Expertil on õigus käesolevaid tingimusi ja hinnakirju muuta ning täiendada.

12.2. Tingimuste ja hinnakirja muudatustest ja täiendustest teatatakse internetilehekülje www.expert.ee ning tingimuste ja hinnakirja muudatused ja täiendused jõustuvad vastava muudatuse või täienduse avaldamisest.

12.3. Kui tellimus on esitatud enne tingimuste ja hinnakirja muudatusi, siis kohaldatakse Kliendile tellimuse esitamise ajal kehtinud tingimusi ja hinnakirja.

13. Järelvalveasutus ja vaidlused

13.1. Tellimistingimuste alusel sõlmitud lepingute üle on järelvalvepädevus Tarbijakaitseameti juures tegutseval tarbijavaidluste komisjonil. Täiendatavat infot saab tarbijakaitse komisjoni nõuandetelefonilt 1330 või 6 201 707.

13.2. Kliendil on õigus esitada kaebus Tarbijakaebuste komisjonile või Euroopa Liidu internetipõhise vaidluste lahendamise platvormi ehk ODR-platvormi kaudu aadressil http://ec.europa.eu/odr.

14. Lõppsätted

14.1. Käesolevatele tellimistingimustele ning ostu-müügilepingutele kohaldatakse Eesti Vabariigi õigust.

14.2. Kui tellimistingimuste mõni säte on tühine, ei mõjuta see ülejäänud osas tellimistingimuste ega ostu-müügilepingu kehtivust. Tühine säte asendatakse seaduspärase sättega, mis on tühisele sättele õiguslikult ja majanduslikult kõige lähedasem.

 

Peale ostu-müügilepingu sõlmimist jäävad tellimistingimused kättesaadavaks aadressil http://www.expert.ee